Stedsregister

Slekter fra Vestlandet

Våre forfedre

Stedsregister



Her finner man en oversikt over de fleste stedene som er omhandlet i TNG sin slektdatabase. Alle stedsnavnene er nå blitt forandret til de nye kommune og fylkesgrensene. Det finnes endel stedsnavn som ikke er registrert her, men disse finner man i stedslistene i databasen.  For å komme til stedslistene i TNG klikk her. 


Vestland Fylke,  Kinn Kommune

A

Agledalen
Askrova Gravplass
Askrova
Askrova/Espeset
Askrova/Hammerset
Askrova/Kvammen
Askrova/Kvamsholmen
Askrova/Rødø
Askrova/Sunde
Askrova/Tansøy
Askrova/Vallestad
Askrova/Valvik
Askrova/Æsø/Espeseth
Ausevik/Høydalen


B

Batalden

Bataldenen/Aldeholm
Batalden/Arsholmen
Batalden/Buerøy
Batalden/Fanøya
Batalden/Fugløy
Batalden/Hillersøya
Batalden/Høgholmen
Batalden/Langøen
Batalden/Lille Batalden
Batalden/Nautø
Batalden/Russøy
Batalden/Stokksneset
Batalden/Strømsøy
Batalden/Vassøy
Batalden/Vevlingen
Batalden/Værholmen
Bjørnset
Brandsøy
Brendøya

Bareksten
Barlindebotn


D

Djupvik
Domben


E

Eikefjord
Eikevoll
Ellingsund
Endestad


F

Florø
Furesund
Færøkalven

Fanevik


G

Grov

Grønenga
Grønnevik


H

Hatleseth
Haukå
Havikbotnen
Helgøya
Hopen
Hovden
Hovdetreet
Hovland/Eikefjord
Hovlandshavn/Eikefjord
Humlestølen
Husefest
Høydalen
Høyvik


J

Jagedalen

K

Kalsvik
Kinn
Kinn/Kinnesund
Kittang
Klauva
Knapstad
Krokane
Kvalvik/Urane
Kvalvika/Eikefjord


L

Langedal
Leversundet
Løkkebø


M

Måløy
Midtbø/Nordalsfjorden


N

Nekkøy
Nordalen
Nordalsfjorden/Grøndalen
Nyttingnes
Nærøy


O

Osen


P

Prestholmen
Puservik


R

Ramsdalen
Reksten Indre
Reksten Ytre
Reksten
Reksten/Klokkernes
Rognaldsvåg

S

Sagen
Sandvik
Seljeseth
Seljestokken
Selvik
Skorpeidet Skorpen
Skorpen/Båsund
Skorpen/Kvaløysund
Skorpen/Æsø
Slettevoll/Solheim
Solberg/Seljestokken
Solheim
Solheim/Nordalen
Standal
Standal/Fløholmen
Standal/Tyvoll
Standalen Nedre
Standalen Øvre
Stavang
Stavig
Stavøy
Stavøy/Andalen
Stavøy/Eikevik
Stavøy/Skorpevågen
Stavøy/Stavøyteigen
Stavøy/Storøen
Stavøy/Sæterskaret
Stavøy/Veiesund
Steindalen
Steinhovden
Stokkebakken/Stavik
Strømsnes/Nordalsfjorden
Sundal/Nordalsfjorden
Sunnervågen
Sunnervika

S forts.

Svanø
Svanø/Erikstad
Svanø/Grepland
Svanø/Kvalstad
Svanø/Marøen
Svanø/Tyvåg

Svardalen
Svarthumle
Svortevik
Sæterlien
Sørdalen/Eikefjord


T

Terdalen
Terøen
Tonheim
Trettevik


U

Uføre
Urane


V

Vasset


Ø

Øren


Å

Ålvora
Ånnøy
Årebrot

Vestland Fylke,  Askvoll Kommune

A

Askvoll kommune 
Askvoll
Atløy/Bulandet


B

Bulandet


D

Dørhella


E
Eidmind
Fismen
Flokenes 
Follevåg
Fristad


G

Gjelsvika
Gjerde,
Grimeli
Grov


H

Hågøen
Halsøy
Helle
Herland
Hindøy 
Holevik
Holmedal
Høyvika


K

Kumle
Kvammen

L
Leirvåg
Leknes
Loftheim
Løkeland


M
Melvær
Merkesvik
Mjåset


N
Nes


O
Olset
Osland
Oslandsbotnen 

S

Sandøy

Seljevoll
Skjerlia
Smelvær
Staveneset
Stavøstrand 
Stong/Stongfjorden
Straumen
Stubseid 
Størdal/Stongfjorden
Sætre
Søreidet 








T

Tistelvika
Tvibyrge


U
Unneset/Stangfjorden


V
Vågane
Vilnes
Værøy


Y
Yndestad/Stongfjorden





Vestland Fylke,  Sunnfjord Kommune

Naustdal


Naustdal

Andalen

Kvellestad

Jonstad

Ullaland

Helgås

Kalland

Vassbotn

Frammarsvika

Naustdal


Redalen

Vatnelia
Horne

Kleiva

Vevring

Engjabøen

Horstad

Kringla


Førde


Førde

Fimland

Halbrend

Tjønneland

Birkeland


Førde


Bruland

Holsen

Kinna

Furebø

Havstad

Via

Jølster


Jølster
Flatjorda

Hegrenes

Eikås

Sandal

Skei

Vestland Fylke,  Bremanger Kommune

Bremanger kommune

Gulestø

Nesbø

Skarstein

Botnane

Hauge

Nesje

Sørgulen

Davik

Indrehus

Nødset

Vindspoll

Førde

Kalvåg

Rise

Ytrehus

Frøyen

Liset

Sande

Grotle

Myklebust

Sandvik

Vestland Fylke,  Div. andre kommuner

Hyllestad kommune

Atterås

Gjerde

Hovlandsvågen

Hyllestad

Indrefjorden

Kolgrov

Leirvik

Risnes

Sågnes

Skivenes

Skorpa

Sørbøvågen

Storaker

Ytrefjorden

Solund kommune

Dumba

Færøyvik

Hardbakke

Inderøy

Krakken

Lia

Maurstigen

Nessa

Råke

Steindalen

Steinsund

Kommuner/Steder i Sogn

Aurland kommune

Sogndal 

Balestrand

Kaupanger

Årdal

Høyanger

Vik

Luster

Havslo

Skjolden

Lavik

Lærdal

Bergen kommune

Arna

Åsane

Bergen

Manger kommune

Birkeland

Søre Selle

Alver kommune

Dale Radøy

Håland Radøy

Husebø  Lindås

Kartveit  Radøy

Kvalheim

Lindås

Manger  Radøy

Marøy  Radøy

Morken  Radøy

Nordanger  Radøy

Radøy

Rosland  Meland

Sæbø  Radøy

Seim  Lindås

Soltveit  Radøy

Toska  Radøy

Tveiten  Radøy

Ulvatn Radøy

Askøy kommune

Ådlandsvik

Fauskanger

Frommereid

Gulbrandsøyna

Hegernes

Herdla

Kjerrgarden

Strusshamn

Gravin Kommune

Folkedal

Hamre

Hardanger

Såkvitno

Spildo

Øygarden kommune

Alversund

Alvheim

Blomvåg

Ekrhovd

Fjell

Harkestad

Herdlevær

Lyngøyna

Nautnes

Nordvik

Oen

Rong

Sæle

Sele

Solsvik  Fjell

Sture

Toft

Torsteinvik

Turøy

Vik

Div. andre kommuner og Fylker

Gaular kommune

Fjaler kommune

Gloppen

Bjørnereim

Hope

Hyen

Ommedal

Hornindal

Stryn

Innvik

Gulen kommune

Eid

Eimhjellen

Kjølsdalen

Nordfjordeid

Selje

Gamle Hordaland fylke

Osterøy

Tysnes

Ulvik

Vang

Voss

Meland

Austevoll

Bømlo

Masfjorden

Møre og Romsdal

Ålesund

Godøya

Haram

Hareid

Herøy

Skodje

Kristiansund

Vanylven

Volda